Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání RMě z 5.4.2016

8. 4. 2016

Bylo rozhodnuto, že parkoviště u autobusového nádraží bude vyklizeno od stánků, které budou umístěny po dohodě s Mor.Agrou do areálu Agry. Představa je taková, že bude zbouráno část zdi a vchody do stánků budou umístěny na hranici pozemku (spíše trochu utopené). Bude tam rovněž umístěna buňka s veřejným WC.
Dále se Rada města zabývala přípravou programu a náplní jednání zastupitelstva, které je svoláno na příští týden ve čtvrtek. A co se vlastně bude na jednání zastupitelstva řešit? Bude se schvalovat rozpočtové opatření č.2, opět se budou prodávat pozemky, projednávat se bude závěrečný účet města za rok 2015, a zastupitelé by měli rozhodnout i o návrhu vlajky města. Rada města doporučí první varianu, tedy "na půl".
Radní se dohodli na znění směrnice, která bude řešit zakázky malého rozsahu. Směrnici dopracuje tajemnice MěÚ a bude schválena na dalším jednání rady.
Sdělil jsem, že byla panem Klusáčkem vypracována projektová dokumentace potřebná k rekonstrukci střech rotund a statickému zajištění brány hřbitova, která je památkově chráněná. To jsem věděl, že mne dnes čeká setkání s památkáři u brány, na kterém se p.Klusáček s památkáři a zástupcem církve dohodl. A bylo to veselé jednání, dokud jsem si neuvědomil, že to všechno myslí někdo vážně. Emotikona smile Třeba mne celkem "zaskočilo", že je památkově chráněná i samotná kovová brána. Ostatně až půjdete na hřbitov, všiměte si propracované práce odvedené na klice brány Emotikona grin . Ale abych jenom nehanil, některé prvky brány jsou fakt zajímavé. Pro ty co neví. Jedná se o bránu u kostela, ne branku u MěÚ.